افتاب سوختگی کاکتوس ها و درمان آن
0
افتاب سوختگی کاکتوس ها و درمان آن,افتاب سوختگی کاکتوس ها,کاکتوس,نگهداری از کاکتوس,افتاب سوختگی,ردیف های برآمده کاکتوس,زخم قهوه ای,فروش گل,خرید گل,خرید اینترنتی گل,فروش اینترنتی گل,فروش اینترنتی گل در تبریز,خرید اینترنتی گل در تبریز,فروش آنلاین گل,خرید آنلاین گل,فروش آنلاین گل در تبریز,خرید آنلاین گل در تبریز

افتاب سوختگی کاکتوس ها و درمان آن

وقتی که کاکتوس از مکانی سایه به زیر نورمستقیم خورشید منتقل می شود احتمال افتاب سوختگی بیشتر است.نقاط آسیب دیده در کاکتوس بیشتر در قسمت های فوقانی وسمت خورشید می باشد. همچنین افتاب سوختگی بیشتر در ردیف های برآمده کاکتوس دیده می شود. آفتاب سوختی اغلب به صورت رنگ پریدگی مشاهده می شود ولی در نقاط برجسته و بدون تیغ به صورت زخم قهوه ای مشاهده می شود.

  • درمان
  1. اگر آسیب دیدگی در حد رنگ پریدگی است با انتقال گیاه به مکانی با شدت نور کم می توان گیاه را به حالت اول برگرداند ولی اگر آفتاب سوختگی درحد زخم قهوه ای است این زخم بر روی کاکتوس می ماند.
  2. در صورتی که گیاه جدیدی خریداری نموده اید که درمکانی با شدت نور کم رشد یافته باید آن را به مرور در معرض نور کامل خورشید قرار داد به این صورت که از یک زمان کوتاهی برای قرار دادن در نور مستقیم در روز شروع کنید و این زمان را هرروز کمی بیشترکنید تا اینکه ظرف چند هفته گیاه همه روز در معرض نورمستقیم قرار گیرد. در ضمن به یاد داشته باشید همه کاکتوس ها به نور کامل نیاز ندارد.

منبع: دوست دارم دات کام

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X