تمیز کردن و براق نمودن برگ ها
دیدگاه‌ها برای تمیز کردن و براق نمودن برگ ها بسته هستند
تمیز کردن و براق نمودن برگ ها,تمیز کردن برگ ها,براق کردن برگ ها,فروش اینترنتی گل,خرید اینترنتی گل,فروش آنلاین گل

تمیز کردن و براق نمودن برگ ها

گرد و غبار به طرق مختلفی دشمن برگ ها و گیاهان می باشند. گرد و غبار، زیبایی و درخشندگی برگ ها را از بین می برد و نیز روزنه ها و منافذ گیاه را می پوشاند. بنابراین گیاه نمی تواند به طور کامل تنفس کند. گرد و غبار لایه ای روی برگ تشکیل می دهد که جلوی جذب مؤثر نور آفتاب را می گیرد. گرد و غبار مخصوصاً در مناطق صنعتی و در شهرهای بزرگ، حاوی مواد صنعتی و شیمیایی بوده و برای گیاه زیان آور می باشد.
بنابراین برگ ها باید به طور مرتب به طریقی که ذکر می شود تمیز شوند. این عمل با اسپری کردن آب یا پاک کردن برگ ها توسط یک اسفنج تمیز انجام می شود.
هرگز برگ های جوان و تازه روییده را تمیز نکنید چرا که بسیار لطیف بوده و خیلی سریع زخمی می شوند. در مواقعی که برگ ها بسیار کثیف هستند می باید که اول با دستمالی نرم خاک ها را گرفته سپس برگ ها شست وشو شوند. اگر این کار قبل از شست وشوی برگ ها انجام نپذیرد ممکن است که شستن برگ ها ایجاد لایه ای از گِل چسبنده روی برگ نمایند که به مراتب بد تر از حالت اول برگ ها گردیده و باعث مسدود شدن منافذ برگ ها و در نتیجه مرگ گیاه می گردد.
در مورد کاکتوس ها و گیاهانی که برگ هایشان به آب حساس است (مثل بنفشه آفریقایی و سرخس) از اسپری آب روی برگ ها خودداری کرده و با بُرس یا قلم موی نرم مرطوب، خاک آن ها را بزدایید.

0

بالا

X