جلوگیری از زرد شدن برگ ­های گیاه ریحان
0
جلوگیری از زرد شدن برگ ­های گیاه ریحان,آبیاری نامناسب,بیماری قارچی,شرایط رشد,شپش­‌ها,کرم­‌های نماتود ریشه,فروش اینترنتی گل,خرید اینترنتی گل,فروش اینترنتی گل در تبریز,فروش اینترنتی گل در تبریز,فروش آنلاین گل,خرید آنلاین گل

جلوگیری از زرد شدن برگ ­های گیاه ریحان

  • آبیاری نامناسب: پوسیده ­شدن و فساد ریشه که بر اثر آبیاری بیش از حد رخ می‌­دهد، یکی از عوامل شایع در زرد شدن برگ­‌های گیاه ریحان است. ریحان را زمانی آبیاری کنید که روی خاک حدود ۲/۵ تا ۵ سانتی­متر خشک شده باشد و به یاد داشته باشید که خاک نسبتا خشک سالم‌تر از خاک غرقاب است.
  • بیماری قارچی: اگرچه چندین نوع از بیماری­‌های قارچی می­‌توانند موجب زرد شدن برگ­‌های ریحان شوند اما بیماری “سفیدک کرکی” یکی از شایع‌­ترین آن‌ها است. قارچ این بیماری بسیار سریع تکثیر می­‌شود و از نشانه­‌های تشخیص این بیماری، زرد شدن برگ­‌های ریحان و ایجاد زائده‌­ی کرکی به رنگ خاکستری یا قهوه‌ای است.
  • شرایط رشد: هوای سرد یکی دیگر از عوامل ایجاد برگ‌­های زرد در ریحان است. گیاه ریحان در طول روز دمای بالای ۲۱ درجه سانتی­‌گراد را ترجیح می­‌دهد و در شب دمای هوا باید بالای ۱۰ درجه سانتی‌­گراد باشد. کمبود دریافت نور خورشید هنوز هم یکی از عوامل شایع زرد شدن برگ­‌های ریحان است.
  • شپش­‌ها: شپش‌ها آفت­‌های ریزی هستند که شیره‌­ی شاخ و برگ‌­های ترد گیاه را می‌­مکند و موجب زرد شدن برگ­‌های ریحان می‌­­شوند. در زیر برگ­‌ها و یا در محل اتصال برگ‌­ها به ساقه به‌دنبال شپش‌ها بگردید.
  • کرم­‌های نماتود ریشه: این آفت­‌های کوچک ساکن خاک می‌­توانند باعث زردی برگ­‌ها و ایجاد لکه بر روی ریشه‌­های گیاه ریحان شوند. بهترین راه این است که گیاه را هرس کرده و از برگ‌­های سالم آن استفاده کنید. دفعه‌­ی بعد، انواعی از ریحان­‌ها که در خاک باقی می­‌مانند توسط کرم‌­های نماتود، آلوده نشده­‌اند.

منبع : گلسرای آنلاین دوست دارم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X