درست کردن خاک برگ معمولی
دیدگاه‌ها برای درست کردن خاک برگ معمولی بسته هستند
درست کردن خاک برگ معمولی,خاک برگ,درست کردن کود گیاهی,کود حیوانی,خاک نرم قهوه ای,مواد پوسیده شده ی برگ, فروش اینترنتی گل,فروش اینترنتی گل در تبریز,فروش آنلاین گل,گلسرا,گلسرای آنلاین دوست دارم

درست کردن خاک برگ معمولی

برای ساختن خاک برگ معمولی باید از موقعی که در اثر هوای سرد پاییز، برگ درختان شروع به ریزش می کنند آن ها را جمع آوری کرده و در گودالی که عمق آن بیش از ۶۰ سانتی متر نباشد بریزند تا بپوسد. خاک برگ صد درصد از مواد پوسیده شده ی برگ ساخته شده و بعد از این که برگ ها شروع به خشک شدن کردند هر دو روز یک بار روی برگ ها را با آب چاه آب پاشی می کنند و اگر این خاک را به مصرف گیاهانی که آهک برای آن ها مضر است نمی رسانند، بین برگ ها کمی آهک نرم می پاشند.

اگر با این برگ ها مقداری کود حیوانی هم مخلوط کنند پس از پوسیدن و حاضر شدن اثر بهتری خواهد داشت.

هر سه ماه یک بار توده برگ ها را زیر و رو کرده و دوباره روی هم دسته می کنند . پس از یک سال یا یک سال و نیم که برگ ها خوب پوسیده شدند آن ها را غربال می کنند تا شاخه ها و خرده چوب هایی که بین برگ هاست جمع آوری شده و خاک نرم قهوه ای رنگی به دست آید. زیرا وجود شاخه ها و چوب ها بین خاک ممکن است سبب انتشار بعضی امراض قارچی یا حیوانی شود. این خاک برگ دارای وزن متوسط بوده و قابلیت نگهداری آب آن هم متوسط است.

0

بالا

X