سانسوریا
دیدگاه‌ها برای سانسوریا بسته هستند
سانسوريا,نگهداری از سانسوریا,خواص سانسوزیا,گیاه مناسب اتاق خواب,گیاه تصفیه کننده هوا,فروش گل در تبریز,فروش اینترنتی گل در تبریز,گلسرای دوست دارم,گل سرای آنلاین دوست دارم

سانسوریا

از این گیاه بیشتر برای زیبا سازی محیط های خانگی مخصوصا آپارتمان ها استفاده می شود. بسیار کم توقع و مقاوم در برابر خشکی و سایه است. دارای رشد بسیار آرامی است و برای سالهای طولانی سبز و شاداب باقی می ماند. این گیاه همچنین دارای گلی است که به رنگ ترکیبی سبز و سفید در بخش میانی گیاه می روید البته گل آن جذابیت خاصی ندارد اما معطر است.

نیازها :

  • نور : نور کامل بهترین شرایط نوری این گیاه است ولی در سایه هم قادر به ادامه زندگی است ، تابش مستقیم آفتاب را تحمل نمی کند .
    دما :در زمستان تا درجه حرارت ۱۰ درجه سانتیگراد قدرت تحمل دارد ولی درجه حرارت مطلوب در این فصل ۱۶ است، در تابستان در درجه حرارت مطلوب برای انسان ۲۴ درجه . نسبت به سرما حساس است و سرمای بیش از حد تاب نمی آورد و دچار یخ زدگی می گردد.
  • آبیاری: در زمستان هر ۳ هفته یکبار و در تابستان یکبار در هفته آبیاری کافی است به دلیل ساقه گوشتی گیاه که سرشار از آب است از آبیاری زیاد از اندازه پرهیز نمایید چون باعث پوسیدگی گیاه می گردد، اکثر موارد از بین رفتن این گیاه در آپارتمان به همین دلیل است .در بین دو آبیاری اجازه دهید تا سطح خاک خشک شود.
  • خاک : بهترین خاک ، خاک لوم است ( مخلوطی از شن ، رس و مواد آلی ( برگ پوسیده یا کود دامی به مقدار کم ) ) است . استفاده بیش از حد از مواد آلی باعث پوسیدگی ساقه گیاه و از بین رفتن آن می گردد .
  • تکثیر : تکثیر این گیاه ساده است یا از گیاه مادری از ریشه به چند قسمت تقسیم می شود که هر قسمت دارای ریشه و برگ جداگانه است و در گلدان جدید کاشت می گردد . یا از طریق قلمه : ساقه گیاه به قطعات کوچک حدود ۸ سانتیمتر تقسیم کرده و در ماسه کشت می نمایند دقت شود قطعات وارونه کاشت نشود برای ریشه دهی سریعتر می تواند خزانه را با پلاستیک پوشاند تا رطوبت حفظ شود . پس از ظهور ۲ تا ۳ برگ قلمه ها را به گلدان اصلی انتقال دهید .

خواص سانسوریا

  • یکی از خواص این گیاه که آن را برای استفاده در منازل مناسب کرده است توانایی این گیاهان در پاک سازی هوا است. . این گیاه می تواند سموم و گازهای آلوده موجود در هوا مانند “تولوئن ” یا ” فرمالدئید ” را تصفیه کند.
  • از این رو توصیه میشود که از این گیاه در اتاق خواب استفاده شود تا با تصفیه هوا خواب راحت تری داشته باشید
  • در گذشته از این گیاه برای تهیه فیبر و گاهی از برگ های آن برای بانداژ زخم ها استفاده می شده است.
0

بالا

X