مراقبت از گیاه بلوبری
0
مراقبت از گیاه بلوبری,میزان آبیاری,بوته بلوبری,بلوبری شکوفه,ساقه های راکد,شاخه مرده,کود طبیعی,کود ارگانیک,کمپوست های اسیدی,فروش اینترنتی گل,فروش گل,گل,گل سرای آنلاین دوست دارم,فروش گل در تبریز,فروش اینترنتی گل در تبریز

مراقبت از گیاه بلوبری

میزان آبیاری در هرهفته باید یک تا دو اینچ باشد. مواظب باشید بیش از حد آبیاری انجام ندهید و خاک را خیس نکنید.
بوته بلوبری را باید در هر زمستان هرس کنید. در سال اولی که بلوبری شکوفه داد همه شکوفه ها را حذف کنید. این کار باعث می‌شود گیاه قبل از تولید میوه انعطاف پذیرتر شود. قسمت های شلوغ یا ساقه های راکد را هرس کنید تا گیاه رشد قوی تری داشته باشد. در هر سال هر گونه شاخه مرده را حذف کنید، همچنین هر قسمتی از درختچه بلوبری که تغییر رنگ پیدا کرده است را هرس کنید.
اگر بوته بلوبری کمتر از یکسال داشته باشد به آن یک کود طبیعی بدهید تا بهره وری آن افزایش یابد. برای جلوگیری از صدمه دیدن ریشه در صورت امکان از یک کود ارگانیک استفاده کنید. اضافه کردن کودهای نیتروژن دار برای بلوبری مفید می‌باشد. سویا یا یونجه گزینه های خوبی هستند. در هر بوته به اندازه یک یا دو فنجان از این مواد اضافه کنید. پودر خون و کنجاله تخم پنبه نیز مفید می‌باشند. کوددهی را در اوایل بهار انجام دهید و دوباره در اواخر بهار نیز تکرار کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. همیشه بعد از دادن کود، آبیاری انجام دهید.
هر دو سال یک بار PH خاک را تست کنید. به یاد داشته باشید اگر PH خاک زیر ۴ باشد باید خاک را غنی کنید تا PH خاک اسیدی تر شود، مثلا می‌توانید از کمپوست های اسیدی استفاده کنید. اگر PH خاک بیشتر از ۴/۵ بود برای کاهش سطح PH خاک را با گرانول گوگرد مخلوط کنید.

 

کانال تلگرام : @doosdaram_com

پیج اینستا : @lux_golkade

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X