پوتوس
0
پوتوس,کلسیم اگزالات,نیتروژن و پتاسیم,سنگ‌های شیشه‌ای,خرید اینترنتی گل,خرید اینترنتی گل در تبریز,خرید گل,خرید آنلاین گل,خرید آنلاین گل در تبریز

پوتوس

پوتوس، گیاهی بوته‌ای و همیشه سبز است که هم در نورِ کم رشد می کند و هم در نور زیاد؛ هم در خاک رشد می کند و هم در آب؛ رویِ هم رفته پوتوس بسیار سازگار است! آن‌ها در خاکِ غنی به خوبی پرورش می‌یابند اما تقریباً به‌‌ همان خوبی در خاکِ ضعیف نیز رشد می‌کنند! اما نورِ مستقیمِ آفتاب را تحمل نمی‌کنند.
نگهداری از پوتوس راهی آسان برایِ شروعِ نگهداری از گیاهانِ آپارتمانی و آوردنِ رنگِ سبز به فضایِ است.
به همین دلیل این گیاه گزینه بسیار مناسبی برایِ نگه داری در محلِ کاراست.
پوتوس برایِ سگ‌ها، گربه‌ها و کودکانِ کم سن سمی است! ولی کشنده نیست اما اگر خورده و هضم شود به دلیلِ وجودِ کلسیم اگزالات در ترکیباتش، به تحریکِ دستگاهِ گوارشی و استفراغ منجر می‌شود.

نیازها:
  • کود : در طول بهار به طور مرتب از کود سرشار از نیتروژن و پتاسیم استفاده کنید تا به رشد و نمو گیاه کمک شود. برای کود دهی هر ۱۵ تا ۲۰ روز، کود را به آب آبیاری اضافه کنید.
  • آبیاری: این گیاه را به طور مرتب آبیاری کنید و با ۲ تا ۳ لیوان، خاک را عمیقاً مرطوب کنید. همیشه برای آبیاری بعدی صبر کنید تا خاک خشک شود. آب را نباید داخل زیر گلدانی‌‌ رها کنید. زیرا آب راکد باعث ایجاد بیماری‌های قارچی می‌شود.
  • نور : این گیاه را در مکانی نسبتاً روشن قرار دهید. البته نه در نور مستقیم آفتاب، زیرا نور آفتاب ممکن است به برگ‌های آن آسیب برساند. برای رشد متعادل آن، بهتر است گیاه را در مکانی زیر سایه، که فقط در خنک‌ترین ساعات روز نور آفتاب به آن می‌تابد، قرار دهید. توصیه می‌کنیم این گیاه را در خانه یا گلخانه گرم قرار دهید. وقتی که دما از ۱۵ درجه سانتیگراد بیشتر شد، می‌توانید آن را بیرون بگذارید.
  • تکثیر: جوانه زدن این گیاه در گلخانه‌ها رایج بوده و پرورش و نگهداری از آن ساده است. حتی یک یا چند جوانه از آن، می‌توانند بدون خاک ریشه بزنند.
    به این منظورابتدا گلدان مورد نظرتان را تهیه کنید سپس سنگ‌های شیشه‌ای به رنگ دلخواه را انتخاب و داخل گلدان قرار ‌دهید، بعد جوانه گیاه را داخل آنن بگذارید ( در یک گلدان می‌توانید بیش از یک جوانه بکارید). سنگ‌ها را آرام داخل گلدان قرار دهید. سپس گلدان را با آبی که نه خیلی گرم و نه خیلی سرد باشد، پر کنید. سعی کنید دمای آب با دمای محیط یکسان باشد تا به گیاه شوک وارد نشود. پس از رویش ریشه‌ها می‌توانید گیاه را در گلدان بکارید یا اگر دوست داشتید آن را داخل گلدان (شیشه‌ای) پر از سنگ‌تان نگه دارید.

منبع: گل سرای آنلاین دوست دارم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X