چند نکته در مورد پرورش گیاهان آپارتمانی
دیدگاه‌ها برای چند نکته در مورد پرورش گیاهان آپارتمانی بسته هستند
چند نکته در مورد پرورش گیاهان آپارتمانی,پرورش گیاهان آپارتمانی,پرورش گیاه,فروش اینترنتی گل,فروش آنلاین گل,فروش گل در تبریز,خرید اینترنتی گل

چند نکته در مورد پرورش گیاهان آپارتمانی

 • چرا باید آب جمع شده در زیرگلدانی را خالی نمود؟
  زیرا مانع تنفس ریشه می‌شود و درنهایت موجب مرگ ریشه خواهد شد.

 

 • بهترین زمان برای آب دادن به گیاهان آپارتمانی چه زمانی است؟
  مناسب‌ترین زمان آبیاری زمانی است که خاک گلدان رو به خشکی نهاده ولی هنوز کاملاً خشک نشده است. خاک ۸۵ درصد از گیاهان آپارتمانی باید همیشه مرطوب باشد.

 

 • چه عواملی بر دفعات آبیاری گیاه مؤثر هستند؟
  هر چه درجه حرارت محیط و شدت نور بیشتر باشد، نیاز به آبیاری گل‌ها بیشتر می‌شود و گیاه طبیعتاً به آب بیشتری نیاز دارد؛ هم‌چنین گیاهانی که در گلدان‌های کوچک هستند یا برای مدتی خاک یا گلدانشان تعویض نشده، نسبت به گیاهانی که در گلدان‌های بزرگ‌تری هستند نیاز بیشتری به آبیاری دارند.

 

 • چه نوع گل‌هایی به آبیاری بیشتری نیاز دارند؟
  گیاهان گوشتی و کاکتوس در مقایسه با گونه‌های دارای برگ‌های نازک مانند حسن‌یوسف و پیله آ نیاز کمتری به آبیاری دارند. در واقع هر چه گیاهان دارای برگ‌های پهن‌تر و بزرگ‌تر بوده و رشد سریع‌تری داشته باشند به ‌دفعات آبیاری بیشتری نیاز دارند.

 

 • درجه حرارت مناسب برای گیاهان به چه میزان است و چه تأثیری بر گیاه دارد؟
  درجه حرارت محیط‌ زیست آنان معمولاً نباید از حدود ۲۰ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد کمتر باشد. البته بعضی از گیاهان تا ۱۰-۱۲ درجه سانتی‌گراد و حتی کمتر از آن را نیز تحمل می‌کنند ولی افسرده و کسل می‌شوند. درجه حرارت و رطوبت مناسب باعث طراوت و شادابی خاصی برای گیاهان می‌شود.

 

 • چگونه می‌توان رطوبت هوای اطراف گیاه را داخل آپارتمان بالا برد؟

با انتخاب زیرگلدانی بزرگ‌تر از دهانه گلدان و آب‌پاشی با آب ولرم از طریق اسپری در ساعات گرم روز و هم‌چنین جمع کردن گلدان‌ها در کنار هم باعث می‌شود برگ‌ها به‌طور دائم از خود بخار آب پس دهند و این رطوبت در محدوده گلدان‌ها جمع و متراکم شده و رطوبت محیط را بالا می‌برد

0

بالا

X