کاشت بلوبری با بذر
0
کاشت بلوبری با بذر,خاک با اسیدی,پیت ماس,بستر کشت,جوانه زنی بذر بلوبری,مالچ,غنی سازی خاک,مالچ پوست درخت,گل سرای اینترنتی دوست دارم,فروش اینترنی گل در تبریز,خرید اینترنتی گل در تبریز,فروش گل در تبریز,فروش گل,گل

کاشت بلوبری با بذر

بلوبری تقریبا در هر خاکی رشد می‌کند. بلوبری در یک خاک با اسیدی، دارای زهکشی خوب و غنی از مواد آلی رشد خوبی دارد. PH ایده آل برای رشد بلوبری بین ۴ تا ۵ می‌باشد. بذر بلوبری در مناطق گرم، باید در پاییز کاشته شود و در نواحی سردتر باید در بهار کاشته شود. یک سینی نشا با پیت ماس مرطوب تهیه کنید و بذرها را با عمق ۰/۶ سانتی متر در خاک بکارید. به طور مداوم بستر کشت را مرطوب نگه دارید.
برای کاشت بلوبری باید صبور باشید، جوانه زنی ممکن است ۱ تا ۲ ماه طول بکشد. سینی کشت را در یک مکان گرم و آفتابی قرار دهید، دمای مناسب برای جوانه زنی بذر بلوبری ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی گراد می‌باشد. اگر امکان قرار دادن سینی کشت در یک مکان آفتابی را ندارید می‌توانید از چراغ های فلورسنتی استفاده کنید. چراغ را باید در فاصله ۳۵ سانتی متری از سینی کشت قرار دهید. در طول سال اول کاشت بذر بلوبری، ممکن است اندازه نهال بیشتر از ۱۵ سانتی متر نشود.
زمانی که نهال بلوبری به اندازه ۸ سانتی متر بزرگ شد می‌توان آن را به یک گلدان بزرگ یا به زمین منتقل کرد. نهال بلوبری باید در یک مکان گرم و آفتابی قرار بگیرد و خاک باید مرطوب نگه داشته شود. دمای مناسب برای رشد نهال بلوبری ۲۲ تا ۲۹ درجه سانتی گراد می‌باشد. ۲ یا ۳ هفته بعد از این که نهال بلوبری به گلدان یا به زمین منتقل شد، می‌توان از یک کود مایع برای بارور کردن آن استفاده کرد. زمانی که اندازه نهال بلوبری به ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر برسد تولید میوه شروع می‌شود که معمولا در سال دوم کاشت می‌باشد.
فاصله بین نهال های بلوبری در زمین باید ۰/۵ تا ۱/۵ متر باشد. بعد از کاشت نهال های بلوبری در زمین به اندازه ۵ تا ۱۰ سانتی متر مالچ در اطراف گیاه اضافه کنید. با انجام این کار رطوبت خاک حفظ می‌شود و از رشد علف های هرز نیز جلوگیری می‌شود، همچنین باعث غنی سازی خاک هم می‌شود. مالچ پوست درخت، تراشه چوب و چمن بریده گزینه های خوبی برای بلوبری هستند. هر ۲ سال یک بار مالچ اضافه کنید. بعد از کاشت نهال، به آن آب بدهید.

کانال تلگرام : @doosdaram_com

پیج اینستا : @lux_golkade

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X