گلهای مناسب برای آرشیتکت ها، پزشکان، هنرمندان
0
گلهای مناسب برای آرشیتکت ها، پزشکان، هنرمندان

گلهای مناسب برای آرشیتکت ها، پزشکان، هنرمندان

سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان عزیز، افتخار دارم بازم درخدمت شما باشم، دوستان این مقاله پس از مدت ها همکاری گل و گیاه با ارگانها و قشر های مختلف مردم تهیه شد و دیگه ما میدونیم سلیقه هر شخص حتی با طرز لباس پوشیدن یا شغل اون طرف چه نوعی گلی رو می پسنده.
خوب دوستان یه سری گلها وجود دارند به خاطر فرم متمایز برگها ،فرم رشدی ، اندازه ، شکل تنه ، مقاومت به شرایط سخت و نوع گلدونی که بعدها براش درنظر میگیرن، همیشه مورد توجه مجله های هنری ایکیا و یا دکوراسیون های داخلی هستند، هنرمندان به خاطر نگاه خاص به اجسام یا اون ارتباط حسی که با گیاه برقرار میکنند، یا ارشیتکت ها به خاطر نگاه معمارگرایانه به فرم رشدی گیاه خیلی توجه دارند، یا پزشکان به خاطر بحث شیکی اون توی مطب و تصفیه کنندکی هوای آلوده مطب  آلوده، و همگی این سه قشر  به خاطر مشغله ی کاری و عدم نیاز برای رسیدگی زیاد به دنبال گلهایی هستند که بتونن باهاشون ارتباط خودشون رو برقرار کنند و  طبق تجربه چشمشون رو میگیره!
این مقاله دقیقا اون گلهایی رو معرفی میکنه که سالها افراد این سه قشر خودشون دیدن ،پسند کردن و از ما درخواست کردن، ماهم طبق تجربه و اصل امانت داری این تجربه رو منتقل میکنیم به شما……

گیاه شفلرا آمیت

گیاه شفلرا آمیت

نخل کنتیا در بین نخل ها از همگی آسون تر و بدون دردسر تر ،خاص تر هستش و بیشتر به درد طراحان دکوراسیون و هنرمندان میخوره، رشدی متوسط تا کم ، فرم برگهای افشان و روبه بالا، دکوراتیو و خوشتیپ بودن، باعث شده که نظر خیلی هارو به خودش جلب کنه، مقاومت به نور متوسط، نوسانات ناگهانی هوا، آبیاری کم از ویژگ های بارزش هستش، ابتدا رشد رو به بالا و سپس در بالا به فرم افشان تغییر حالت میده. بذر این گل از امریکا وارد میشه و کاشت و تولید انبوهش در شمال کشور توسط عده ی محدودی صورت میگیره، و چون رشد متوسطی داره باعث شده قیمتش کمی بالا باشه. و البته این قیمت بالا باعث دور از دسترس بودنش شده و هرکسی نمیتونه اونو داشته باشه ?

گیاه فیکوس لیراتا

گیاه فیکوس لیراتا

این گل با برگهای شبیه به آلت ویولون و برگهای پهن، زیباییش طوریه که وقتی میبینیش ناخود آگاه آهنگ های بیژن مرتضوی میاد تو ذهنت، شاید برای همین ایرانیا فیکوس ویالونی رو بهش دادن. خاصیت تصفیه هوا، سایز بزرگ و رشد روبه بالا، بسیار مورد توجه آرشیتکت ها و پزشکان و هنرمندان هست حتی توی درمانگاه ها بارها دیدم که این گل رو میبرن بدون اینکه بدونن این گل چه ویژگی داره و پزشکان فقط از روی غریزه و احساس این گیاه رو خریداری میکنند، برگ هاش شبیه به ساز ویولون هست و مواد شیمیایی هوا رو به خوبی تصفیه میکنه. برگهای پهن اون صدا و آلودگی صوتی رو تا ۲۰ درصد کاهش میده و برای همین مورد توجه هنرمندان مخصوصا اونایی که نیاز به تمرکز دارند هستش! به نور متوسط مطب، آب کم نیاز داره و صداهای زیاد بخوبی تحمل و آلودگی هوا روبرطرف میکنه، فرم برگها رو به بالا هست و کلا گیاهیه که تک ساقه و روبه بالا حرکت میکنه و جالبه بدونید اگه به سقف بخوره از همونجا راشو کج میکنه و طول سقف رو دوباره طی میکنه ?

 منبع : پایگاه اطلاع راستی glassy-garden

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X