چرا از گل و گیاه در خانه نگهداری کنیم؟
دیدگاه‌ها برای چرا از گل و گیاه در خانه نگهداری کنیم؟ بسته هستند
چرا از گل و گیاه در خانه نگهداری كنيم؟,نگهداری از گیاه,نگهداری از گل ها,گیاهان خانگی,گل های خانگی,خرید اینترنتی گل,فروش اینترنتی گل,فروش آنلاین گل

چرا از گل و گیاه در خانه نگهداری کنیم؟

  • در صورتی که در خانه فرد سیگاری دارید حتما گلدانی در خانه بگذارید، گیاهان هوای خانه را تصفیه کرده و به شما کمک می کنند بهتر نفس بکشید. از میان گیاهان، گیاه پیچک و سانسوئیریا از جمله بهترین ها برای تصفیه فضای آلوده منزل، از بین بردن منواکسیدکربن و فورمالدییدها است. در ضمن این گیاهان سبب بروز آلرژی نیز نمی شوند.
  • اگر دیوارهایتان را عایق کرده اید بهتر است یک یا چند گلدان زیر آن قرار دهید تا هوای آلوده ای که از عایق های قدیمی متصاعد می شود را گرفته و هوا را تصفیه کنند. برای این منظور گیاه سینگونیوم یا آلئوبار بادنسیس بسیار مناسب است.
  • در صورتی که در منزل شومینه دارید و با گاز یا چوب، آتش روشن می کنید، قرار دادن چند گلدان در محیط احتمال بروز مسمومیت یا خفگی با منواکسیدکربن را کاهش می دهد. البته قرار دادن گیاه هرگز جایگزین چک کردن و کنترل مرتب شما نباید باشد. برای این منظور گیاه پوتوس مناسب است. این گیاه قادر است بیش از ۹۰ درصد گازهای سمی را در کمتر از ۲۴ ساعت جذب کرده و هوا را تصفیه کند.
  • در صورتی که به تازگی کف منزل را موکت کرده اید بهتر است چند گیاه پهن برگ مانند گربراس در منزل بگذارید. این گیاهان سموم ناشی از چسب موکت را جذب کرده و هوا را تصفیه می کنند. اگر از جریان الکتریسته موکت خود ناراضی هستید می توانید از گیاهانی بهره ببرید که آب زیادی درون خون ذخیره می کنند، برای مثال گیاه فوژر برای این منظور مفید است اما اگر از وجود کنه ها رنج می برید هیچ گیاهی نمی تواند به شما کمک کند و تنها تهویه مرتب درمان درد شماست.
  • خز و برخی پارچه های رومبلی گازی از خانواده بنزن از خود متصاعد می کنند که سمی است. اگر نمی خواهید این گازها را تنفس کنید بهتر است از گیاه اسپاتیفیلوم استفاده کنید تا در عرض نصف روز هوای خانه کاملا تصفیه شود.
  • اگر از مواد شوینده آمونیاکی را در خانه استفاده می کنید احتمال مبتلا شدن تان به ناراحتی های ریه بسیار زیاد است. گیاه «ازاله» نیازی به نور مستقیم ندارد و می توانید آن را در آشپزخانه، حمام و دستشویی قرار دهید.

 

0

بالا

X