گیاه فلامینگو!
0

گیاه گل فلامینگو یک گونه از جنس Anthurium است که گل های زیبایی را به دنبال می دهد که با اسپادیکس فرفری پرتقال پر شده است.


شما می توانید از Anthurium scherzerianum برای یک اتاق از خانه استفاده کنید ، به علت ارتفاع قابل قبولی که رشد می کند از جذابیت و زیبایی خوبی در دکور را دارد.

گونه های مختلف :

A scherzerianum یکی از گونه های بسیاری از جنس  انتریوم است (بسیاری دیگر وجود دارد). بعضی از مردم هنگام خریدن گل فلامینگو اشتباه می کنند که این گل گلدانی است در حالی که باید بدانند  با نمونه گلدانی خود تفاوت دارند. تفاوت اصلی بین فلامینگو و oilcloth در اندازه (فلامینگو کوچکتر است) برگ ها دارای شکل های متفاوتی هستند و اسپادیکس به صورت مستقیم و با کمی خم رشد می کند . همچنین بسیاری از هیبریدی ها موجود است.

رشد و مراقبت :

این گل ها بسیار لذت بخش هستند به دلیل نحوه دیده شدن آنها . با این حال، آنها آگاه هستند که  نیاز به مراقبت و توجه زیادی دارند. (دستورالعمل های زیر را ببینید).

چگونه دیده می شوند :

اسپادیکس (ساقه نارنجی درختچه ای گل های بسیار کوچک) و اسپاته (مانند یک گل یک برگ برگ اصلاح شده) است. رنگ قرمز (رنگ های دیگر موجود است) اسپات دارای یک براق بسیار متمایز است که شکوفه معمولا بهار تا تابستان است (گل ها می توانند برای چند هفته ادامه داشته باشند). برگهای شکل لنس (طولانی و گسترده در وسط) نیز یک ویژگی جذاب است که تا حدود ۸ اینچ رشد می کند. از بین بردن و نگهداری گیاهان خالص بهترین ظاهر این گیاه را به ارمغان می آورد

آیا این گیاه سمی است ؟

در صورتی که این گیاه خورده شود بله می توان یک گیاه سمی خواند چرا که می تواند  مشکلات گوارشی ایجاد کند. توصیه می شود حیوانات خانگی (سگ ها و گربه ها) را به خوبی دور نگه داشت در مواقعی که گلدان گل را نعویض می کنید از دستکش های باغبانی استفاده نمایید تا از حساسیت های پوستی احتمالی جلوگیری شود .

نحوه نگهداری از گیاه فلامینگو

دمای محیط :

دمای میانگین محیط مابین ۱۸٫۳ سانتیگراد و ۲۳٫۸ سانتیگراد باشد . دمای پایین به برگ های گیاه آسیب میرساند شاید به زردی بزند ورشد و گلدهی را با مشکل مواجه می کند

نور محیط : گیاه فلامینگو نوری کمتر از نور چراغ می خواهد . اما توجه داشته باشید که در نور مستقیم خورشید قرار نگیرد
آب دهی: در فصل تابستان رطوبت خاک حائز اهمیت است ، هر دو روز یکبار در تابستان و در فصل زمستان کمتر
خاک: خاک خوب خاکی هست که بتواند تخلیه خوبی داشته باشد . از خاک باغچه و پرلیت استفاده نمایید
تعویض گلدان: هر دو سال یکبار گلدان و خاک گیاه را تعویض کنید و یا زمانی که دیگر برای رشد گیاه جایی نمانده باشد.
رطوبت: فلامینگو از اسپری کردن آب جوشیده سرد شده به روی برگ های خود بسیار لذت می برد

شما می توانید با یک اسفنج مرطوب برگ های فلامینگو را تمیز کنید با این روش رطوبت گیاه نیز تامین می گردد و باعث می شود آن را سالم نگه دارد.

گسترش: بهترین زمان برای تکثیر فلامینگو فصل بهار هست ، داشتن دمای هوای ۲۳٫۸°C در هفته های اول تکثیر باعث می شود گیاه رشد خوبی داشته باشد.

ترجمه و ارائه در وب سایت گلسرای آنلاین دوست دارم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X